Aktuality

Víno mesiaca

Alibernet

Odroda Alibernet vznikla krížením Cabernet Sauvignon a Alicante Bouchet. Pôvodne bola vyšľachtená na Ukrajine za účelom zvýšiť farebnú intenzitu vín. Alibernet je víno krásnej, intenzívnej tmavočervenej, rubínovej farby, ktorá často krát prechádza až do fialova. Vo vôni je plné, príjemné, výrazné, možno v nej nájsť žihľavu, čierne ríbezle, čučoriedky, či slivky. Pre charakter vína je typická jemná kyselinka a väčšie triesloviny. Alibernet je vhodný na archivovanie, zrenie vo fľaši jeho štruktúru vôní a chutí zjemňuje a harmonizuje. Alibernet z dobrého ročníka potrebuje 3 až 5 rokov, aby dosiahol svoj potenciál – potom je však skutočnou pochúťkou pre každého milovníka dobrých vín. Alibernet odporúčame podávať pri teplote 16 – 18°C. Je to odroda, ktorá sa hodí k výrazným pokrmom, najmä k tmavým jedlám a syrom. Alibernet je teda vhodný k divine, steakom, vo všeobecnosti k hovädziemu a teľaciemu mäsu. Zo sveta syrov k Alibernetu odporúčame chuťovo výrazné tvrdé a plesňové syry.

Fľaška Alibernet

Vinohrady a vinica

Vinohrady rodinného vinárstva Zsigmond sa rozprestierajú na južných svahoch krupinskej vrchoviny vo vinohradníckej obci Vinica na ťažkých hlinitých pôdach. Obec patrí do Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, presnejšie do Vinického vinohradníckeho rajóna. Vinárstvo, so storočnými rodinnými skúsenosťami v pestovaní hrozna a vo výrobe vína, hospodári na 75 ha vinohradov.

Vinohrady a vinica
Služby

Služby

Vína sú vyrobené len z vlastného kontrolovaného vinohradu. Hrozno je oberané ručne, reduktívne spracované a kvasené. Reduktívne spracované vína sú mimoriadne svieže a aromatické. Dozrievanie v nádobách a drevených sudoch. V každom pohári vína pocítiť srdce vinára, jeho odbornosť, skúsenosti a profesionálny prístup. Momentálna produkcia 45 000 fliaš ročne.