Info o vínšpacírke

10. ročník vínneho festivalu v meste Banská Bystrica bude 27. apríla 2024

Pevnou súčasťou Vínšpacírky je Jazz festival, ktorý hudobne podčiarkuje neopakovateľnú atmosféru podujatia. Milovníci vína a návštevníci festivalu si nenechajú ujsť ani slávnostné spustenie fontány na námestí, ktorým sa oficiálne začína letná sezóna v Banskej Bystrici a udelenie Ocenenia Vínšpacírky pre významnú Osobnosť enológie a vinárstva. Všetkým oceneným patrí náš hlboký rešpekt a úcta k ich náročnej práci – p. Dorote Pospíšilovej, prof. Fedorovi Malíkovi, p. Jánovi Dominovi In memoriam, p. Ondrejovi Korpásovi a p. Miroslavovi Petrechovi.

PROGRAM:
Slávnostné otvorenie 14:00
Slávnostné spustenie fontány 15:00
Odovzdávanie ocenenia Osobnosť Vínšpacírky 16:00
Oficiálne ukončenie vínnej cesty 20:00