Piatok 10. 11. Cesta za vinárom
Čo na vás čaká?
Pocestujeme autobusom z Banskej Štiavnice do niektorého z vinárstiev v okolí štiavnickej sopky.
Je to veľmi príjemné, komorné stretnutie s vinárom. Ochutnáme veľa dobrého vína – aj také ktoré ešte nie je v predaji alebo už je len v osobnom archíve vinára.
K tomu bude pripravená chutná večera. Tento program ešte dolaďujeme a podrobnosti zverejníme už čoskoro.
14:00 odchod z Banskej Štiavnice, predpokladaný návrat bude cca o 20:00

Sobota 11. 11. bude tradičná hlavná Špacírka v centre Banskej Štiavnice. Veríme, že to bude opäť zaujímavé a Štiavnicu a dobré víno si vychutnáte tak, ako po iné roky.
Špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice, malých producentov vína, pre ktorých je robenie vína neustálym hľadaním a objavovaním a „vajnšmekrov“, ktorí sa chcú niečo o tomto procese dozvedieť. Počas dňa Vám náladu už tradične spríjemní fantastický BDHS – Blikajúci Dychový Hudobný Systém.
Špacírka ponúka jedinečnú možnosť, kde sa stretnete s množstvom zaujímavých vinárov na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné: v starých štôlňach schovaných za fasádami historických budov, klenbových pivniciach a uzavretých dvoroch. Užite si tak krásu a pohodu v najkrajšom meste na Slovensku.

Od 10:00 ViNOCENTRUM – registrácia a vydávanie vstupeniek na štiavnickú vínnu špacírku.
12:00 – 20:00 ochutnávka vín na určených stanovištiach v centre Banskej Štiavnice.

Online predaj vstupeniek spúšťame na stránke https://stiavnicavino.sk/ 23.10.2023 o 18:00. Po vypredaní lístkov cez predpredaj nebude možné vstupenky získať na mieste.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!
Igor KUHN & Mičo BAHNA
organizátori