– VÍNA MESIACA JÚL
Ružové víno je typ vína, ktorý obsahuje časť farby z hroznových šupiek, ale nie natoľko, aby ho bolo možné kvalifikovať ako červené víno. Ružová farba sa môže pohybovať od svetlej oranžovej „cibuľovej“ až po živú takmer fialovú, v závislosti od použitých odrôd hrozna a techník výroby vína. Zvyčajne je víno označené ako rosé vo francúzskych, portugalských a anglicky hovoriacich krajinách, rosado v španielčine alebo rosato v taliančine. Ružové vína sa môžu vyrábať tiché, perlivé alebo šumivé a so širokým rozsahom úrovní sladkosti od vysoko suchého provensálskeho ružového po sladké biele zinfandely a ruže. Ružové vína sa vyrábajú zo širokej škály hrozna a možno ich nájsť po celom svete.
Hrozno s čiernou šupkou sa rozdrví a šupky sa nechajú krátkodobo v kontakte so šťavou. Hroznový mušt sa potom lisuje a šupky sa vyhodia, namiesto toho, aby sa nechali v kontakte počas fermentácie (ako pri výrobe červeného vína). Čím dlhšie sú šupky v kontakte so šťavou, tým intenzívnejšia je farba výsledného vína. Ružové vína sa až na pár výnimiek vyrábajú na rýchlu konzumáciu.
Svätovavrinecké ROSÉ 2023
Svätovavrinecké ROSÉ 2022
Farba týchto ružových vín má lososovoružový odtieň a arómu s ovocno-herbálnym prejavom. V chuti je pekná harmónia medzi zvyškovým cukrom a kyselinou. Poteší aj ovocná zložka.
Príjemná ružová farba s vôňou kôstkového ovocia, chuť s bohatým ovocným prejavom.
Cabernet Sauvignon+Mmerlott ROSÉ 2023
Aké bude to vaše ružové? 🙂