Obec Vinica leží v Banskobystrickom kraji, okrese Veľký Krtíš a v strede bývalej Hontianskej župy, medzi Balážskymi Ďarmotami a Šahami, pod kopcami Krupinskej planiny blízko Ipľu.  Terajšiu obec tvoria bývalé osídlenia: Dolné NekyjeStredné NekyjeHorné NekyjeKostolnica a Leklinec (zriedkavo aj Lekninec). Nekyje ako obec sú spomínané najskôr v roku 1135, kedy sa objavila na zozname obcí listiny uhorského kráľa Belu II.

Nekyje patrili do roku 1923 medzi najväčšie osídlenia okolia. Hontianska župa mala v tom čase 21 miest, jedným z nich boli Nekyje. V období 1902 – 1923 bolo mesto Nekyje okresným sídlom. V roku 1923 Hontianska župa zanikla a obec patrila do Zvolenskej župy. V rokoch 1949 až 1960 do okresu Šahy, od roku 1960 do okresu Lučenec a od 9. mája 1968 sa okresným sídlom stal Veľký Krtíš. 8. decembra 1905 sa zjednotili Dolné Nekyje, Stredné Nekyje, Horné Nekyje a Kostolnica do jednej obce Nekyje, avšak pomenovania Dolné a Horné Nekyje medzi obyvateľmi sa používa aj dnes. Po vzniku Československej republiky názov obce je Nekyje nad Ipľom až do 8. augusta 1948, keď obecné zastupiteľstvo na čele s jeho predsedom Ľudovítom Ličkom 800-ročné pomenovanie obce zmenilo na Vinica. Od roku 1994 v zmysle zákona o používaní jazyka národnostných menšín je úradný názov obce Vinica – Ipolynyék.

 

Zaujímavosti v okolí Vinice

 
Ak máte záujem si pozrieť zaujímavosti v okolí Vinice, neváhajte, napíšte nám, alebo zavolajte, zabezpečíme vám odvoz s deväťmiestnym mikrobusom.

  TURISTIKA

Náučný chodník Stráž nad obcou Vinica

Náučný chodník na vrchol kopca Stráž nad Vinicou patrí medzi najnovšie projekty tohto druhu v rámci okresu. Jeho hlavný okruh má dĺžku 7,3 km, prevýšenie asi 200 m, 8 zastávok a v kľudnom tempe sa dá zvládnuť za 3 až 4 hodiny. https://okresvk.wordpress.com/tag/nch/Odkaz

Trúbiaci kameň – Sucháň /vzdialenosť od Vinice cca 30km/

Trúbiaci kameň je andezitová skala o veľkosti cca 3,5 m po dĺžke, 2,5 m vo šírke a 1 m po výške, v ktorej sú vytvorené dva otvory, vysekané číslice ( 1794 resp. 1194) a vysekaná mapka terénu. Po fúknutí do horného otvoru vychádza z druhého otvoru zvuk, ktorý sa rozlieha po širokom okolí. Je nepriamym dôkazom prítomnosti Turkov v Honte. Záhadná zvuková signalizačná sieť (trúbiaci kameň) v okolí obce nebola doposiaľ vedecky vysvetlená.

Ku kameňu vedie z obce Sucháň náučný chodník. Taktiež ku kameňu vedie z obce zelená turistická značka. Dlhšia turistická trasa z obce ku kameňu popri        Suchánskom potoku zaberie asi dve hodiny .  Ľudové domy, Evanjelický kostol, Trpasličia jaskyňa, Turčianka-studňa

Rozhľadňa Opava /vzdialenosť od Vinice 15,5km/

Drevená rozhľadňa má celkom šesť poschodí a sedem schodísk. Vrchné podlažie poskytuje dostatok priestoru pre veľa ľudí, ktorí sa môžu kochať pohľadom do diaľky, ak je dobrá viditeľnosť. Pri rozhľadni sú vybudované dve drevené sediská so stolíkmi a ohnisko.

http://bicyklovanie.zdravoadobre.sk/rozhladna-opava/

 

  HRADY, MÚZEÁ

Hrad Modrý Kameň /vzdialenosť od Vinice cca 28km/

Otváracia doba

Otváracie hodiny počas opatrení COVID- 19

Máj – Jún9.00 – 17.00
Júl – August9.00 – 17.00
September – Október9.00 – 17.00
November – Apríl8.00 – 15.00

 
Telefón: +421 047/487 02 18, hradmodrykamen@snm.sk

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň je špecializované múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou, zamerané na dokumentáciu dejín a súčasnosti bábkového divadla, dejín a vývoja detskej hračky, ako aj dejín regiónu, v ktorom sa múzeum nachádza. Kultúrno-umelecké, historické, archeologické a národopisné zbierky, ktoré múzeum v rámci svojej špecializácie zhromažďuje, odborne spracováva a ochraňuje, sú sprístupnené verejnosti formou stálych expozícií, výstav a rôznorodých kultúrnych aktivít, ktoré sa tešia veľkej obľube najmä u detí a mládeže. Hradný objekt tvoria zrúcaniny starého gotického hradu a budova barokového kaštieľa, v ktorej sídli múzeum.

Modrokamenská kalvária povyše hradu – kultúrna pamiatka v prostredí jednej z najväčších slovenských gaštaníc. Široká lesná cesta začína len niekoľko desiatok metrov od brány múzea  a vovedie pútnikov do láskavého, voňavého lesa ku kaplnke. V kaplnke je súsošie Ukrižovania. Poza kaplnku vedie chodník vyššie, okolo 5 ďalších zastavení až ku kaplnke Bolestnej Matky Božej. Tých päť zastavení vraj kedysi predstavovalo náboženské pravdy. Nad kaplnkou Matky Božej, možno 100 – 150 m ďalej, je vysoký drevený kríž, ktorý sa vypína medzi kríkmi a nízkymi stromami.

Drégelypalánk HU /vzdialenosť od Vinice 27,5km/

Obec Drégelypalánk sa nachádza v malebnom prostredí neďaleko rieky Ipeľ a vzhľadom na jej prírodnú krásu a množstvo historických pamiatok je veľmi populárnym turistickým miestom .

Hrad Drégely

Cesta na hrad nie je vôbec jednoduchá. Pripravte sa na túru v lese. Prístup autom, alebo autobusom je vylúčený. Vzdialenosť z dediny k hradu je pešo približne 3km a trvá 45-60minút. No duch historického miesta a krásny výhľad nás odškodní za každú námahu.

Szondi výstavná sieň a turistické centrum

-archeologické pamiatky, literárno-historické výstavy, vidiecka izba, stodola, svätý hrob, premietanie filmu

Vstupné

Dospelý800FT(s premietaním filmu 1000FT)
Deti a dôchodcovia600FT(s premietaním filmu 800FT)
Rodinné3600FTs filmom
Skupinové so sprievodcom6000FT

http://dregelyvara.hu/ , http://dregelyvara.hu

Hollókő HU /vzdialenosť od Vinice 52km/

Taká ozajstná a úprimná. Táto charakteristika vystihuje asi najviac malú obec Hollókő, ktorá má vcelku len 380 obyvateľov a je unikátnym svetovým dedičstvom maďarskej republiky. Nachádza sa v pohorí Cserhát a je známa svojimi vyše storočnými domčekmi. Napriek tomu sa nepodobá na skanzen, alebo múzeum, je živšia ako niektoré menšie mestá. Chráni si svoje tradície, udržuje dôstojnosť, no pritom je reálna.
Najväčšou zaujímavosťou obce a tiež jednou z najstarších pamiatok je nad obcou týčiaci sa hrad.

Múzeum
od 10.00 do 18.00hod každý deň
1.11. – od 10.00 do 15.00hod
od 2.11. – od 10.00 do 16.00hod
Vstupné: Dospelý – 400Ft, Zľavnené – 250Ft, pre pedagógov zdarma.
Kontakt: 3176 Hollókő, Kossuth u. 82.
Telefon: +36 30 5082454
http://www.holloko.hu/hu/

Opevnený kláštor, Bzovík /vzdialenosť od Vinice 30km/

Pri obci Bzovík na juhu stredného Slovenska sa nachádza ďalší z nemých svedkov slovenskej histórie – mohutná protiturecká pevnosť Bzovík.
Vznikla prestavbou cisterciánskeho opátstva založeného okolo roku 1130. O niekoľko desaťročí neskôr tu vzniklo premonštrátske prepošstvo, ktoré sa stalo najväčším feudálnym panstvom v Honte. V 15. storočí bolo viackrát zničené.
V roku 1530 sa prepošstva zmocnil Žigmund Balassa, ktorý rehoľníkov vyhnal a v rokoch 1530 až 1546 pôvodný románsky kláštor prestaval na goticko-renesančný hrad s mohutným vonkajším opevnením zosilneným štyrmi nárožnými baštami a vodnou priekopou. Pevnosť bola poškodená na konci druhej svetovej vojny a až v posledných rokoch ju čiastočne zrekonštruovali.
Okrem opevnenia a bášt sa na jej nádvorí zachovali ruiny bývalého kláštora a časť pôvodne románskeho kostola.
Prístup: autom až k hradu, pešo z obce Bzovík (hneď za obcou)
Opevnený kláštor Bzovík

Pamätný dom Kálmána Mikszátha, Sklabiná /vzdialenosť od Vinice 27km/

V obci Sklabiná sa 16. januára 1847 narodil veľký maďarský spisovateľ Kálmán Mikszáth, autor takých známych románov ako Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán alebo Čierne mesto. Jeho rodný kraj s nenapodobniteľnou atmosférou sa stal najväčším zdrojom jeho literárnej tvorby. Rodný dom Kálmána Mikszátha už nestojí, zbúrali ho v roku 1968. Na kraji obce, oproti cintorínu, však stojí dom, do ktorého sa spisovateľovi rodičia presťahovali v roku 1852 a kde románopisec prežil svoje detstvo a študentské roky.

Otvorené utorok a nedeľu.

Marec – Október10.00 – 17.00 hod
November – Február10.00 – 16.00 hod

Posledný vstup o 16.30 hod.

Vstupné

Dospelý4.00 €
Deti, študenti2.50 €
Dôchodcovia3.00 €
Deti do 6r a ZŤPzdarma
Fotografovanie expozície v Pamätnom dome2.00 €
Lektorský sprievod v slov. alebo maď. jazyku10.00 € / skupina
Vzdelávacie programy – muzejná pedagogika, tvorivé dielne, dobové hry5.00 € / skupina

Každú prvú nedeľu v mesiaci ponúkame bezplatný vstup pre našich návštevníkov.

Kaštieľ Imre Madácha, Dolná Strehová /vzdialenosť od Vinice 39km/

Otvorené denne okrem pondelka.

Marec – Október10.00 – 17.00 hod
November – Február10.00 – 16.00 hod

Posledný vstup o 16.00 hod.
Každú prvú nedeľu v mesiaci ponúkame bezplatný vstup pre našich návštevníkov.

Vstupné

Dospelý4.00 €
Deti, študenti, dôchodcovia2.50 €
Deti do 6r a ZŤPzdarma

 
Dolná Strehová, obec v okrese Veľký Krtíš, sa môže pýšiť jedným z najväčších literárnych múzeí na Slovensku. Slúži mu celý kaštieľ Madáchovcov, meno ktorých je navždy spojené s maďarskou literatúrou. Z tohto rodu totiž pochádza Imre Madách, autor Tragédie človeka.

Nový kaštieľ začali stavať koncom 18. storočia. So stavbou začal Alexander Madách, starý otec Imre Madácha. Táto rokokovo-klasicistická budova stojí dodnes, s dobre zachovaným exteriérom aj interiérom. Nový kaštieľ značne pripomína starý. Tiež má dve rohové vežičky, vnútri ktorých je obytná miestnosť s výhľadom na anglický park. V tejto budove žil a tvoril autor Tragédie človeka. Dodnes je tu k nahliadnutiu básnikova pracovňa, kde vznikala podstatná časť jeho literárnej tvorby. Nájdeme tu kusy nábytku, ktoré používal a ktoré sú späté s jeho životom. Návštevník môže vidieť niektoré vydania jeho diel, ale aj dobové fotografie.

Hontianske múzeum a Galéria Ľudovíta Simonyiho Šahy /vzdialenosť od Vinice 19km/

Inštitúcia bola založená v Šahách v roku 1902 ako župné múzeum. Jej vznik iniciovala Hontiansko-župná múzejná spoločnosť na čele s Elemérom Pongráczom. Múzeum zaniklo v dôsledku zmien administratívneho členenia krajiny v roku 1924. Posledným kurátorom bol prvý uhorský olympionik Alajos Szokolyi. Znovuzaloženie inštitúcie ako mestského múzea sa udialo v roku 1992. Od roku 1995 funguje v dvoch budovách – na adrese J. Rotaridesa 13 (Hontianske múzeum) a do roku 2009 na adrese Pivničná 1 (Galéria Ľudovíta Simonyiho, predtým Hontianska galéria).
V roku 2009 bola galéria presťahovaná do budovy bývalého župného domu, súčasného mestského úradu na adrese Hlavné nám. 1. Táto zmena zároveň umožnila vytvoriť rozšírenú stálu expozíciu o živote a tvorbe akademického maliara Ľudovíta Simonyiho. Ako expozícia plastík a sôch slúži synagóga./na obr./

Otvorené

Utorok – Piatok9.00 – 16.00 hod
Sobota9.00 – 12.00 hod

Tel.: +421 36 741 23 65, +421 36 7411313
Mobil: +421 911 990 383, +421 904 /990 382
E-mail: muzeum@sahy.sk
Web: www.sahy.sk

  KOSTOLY

Pustý kostol – Veľká Čalomija /vzdialenosť od Vinice 9,5km/

Tento kostol patrí medzi najstaršie sakrálne stavby na našom území. Pochádza z prelomu 11. a 12. storočia. V súčasnosti sú jeho zrúcaniny zrekonštruované do naozaj zaujímavej podoby. Toto miesto je zároveň významným archeologickým náleziskom – našli sa tu staroslovanské hroby, a tiež prevzácne bronzové akvamanile (nádoba, ktorú kedysi používali kňazi pri rituálnom umývaní rúk) v podobe koňa s jazdcom.

Kostol so svätou korunou Balog nad Ipľom  /vzdialenosť od Vinice 7,5km/

Existuje legenda, podľa ktorej začiatkom 14. storočia vznikol spor o vládu medzi Václavom III. a Karolom Róbertom, počas ktorého sa cez jednu noc strážila svätá kráľovská koruna spolu s korunovačnými klenotmi práve v kostole v Balogu nad Ipľom. Koruna a klenoty boli podľa legendy vložené do otvoru v stene pod kazateľnicou. Tento tajný úkryt svätej koruny sa stal veľmi známym pútnickým miestom, a navštevovali ho veriaci z rôznych kútov krajiny. Na pamiatku tejto významnej udalosti v roku 1464 nariaďuje kráľ Matej, aby sa umiestnila na vežu kostola replika svätej kráľovskej koruny, ktorá je tam dodnes.

Koruna namiesto kríža na veži kostola je veľmi jedinečná, a na území Slovenska sa vyskytuje len na dvoch miestach. Okrem kostola v Balogu nad Ipľom je ešte na dóme sv. Martina v Bratislave, kde sa umiestnila ako pamiatka na korunovácie kráľov a kráľovien, ktoré sa uskutočnili medzi rokmi 1563-1830.
 

Hontianska Kalvária Šahy /vzdialenosť od Vinice 19km/

alebo tiež Kalvária Šahy, v roku 2007 oslávila 100 rokov svojej existencie. Bola postavená v roku 1907 ako pútnické miesto pre obyvateľov regiónu. Maľby v jednotlivých kaplnkách boli po roku 1989 zamenené za reliéfy. Výstavbu kaplniek financovali šahanské rodiny (viď tabuľky na kaplnkách). Na vrchole kalvárie sa týčia kovové sochy Krista a dvoch lotrov, zhotovené v Grazi. Na oporný múr pod krížmi je osadená pamätná tabuľa organizátora výstavby Aladára Schreibera. Za krížmi nájdeme hrobku mecenášov výstavby kalvárie, rodiny Totovics (syn Kálmán bol rytierom rádu Svätého hrobu jeruzalemského). Z kalvárie sa otvára výhľad na Šahy, na údolie rieky Ipeľ, pohorie Börzsöny  s hradom Drégely, na Ipeľskú a Krupinskú planinu, ako aj na Štiavnické vrchy so Sitnom.

  KÚPELE, KÚPALISKÁ

Kúpele Dudince /vzdialenosť od Vinice 33,5km/

Kúpele Dudince, a. s. patria k popredným slovenským poskytovateľom kúpeľnej starostlivosti. Základom liečby je minerálna voda, ktorej zloženie je jedinečné v celosvetovom meradle. Vďaka súčasnému vysokému obsahu oxidu uhličitého a sírovodíka je vhodná na liečbu viacerých ochorení, aj keď sa vyskytujú v kombinácii.

 • Ochorenia pohybového aparátu
 • Ochorenia srdcovo-cievneho systému
 • Ochorenia nervového systému
 • Choroby z povolania

Spoločnosť Kúpele Dudince, a.s. má povolenie prevádzkovať prírodné liečebné kúpele na základe rozhodnutia Štátnej kúpeľnej komisie Ministerstva zdravotníctva SR. Kúpeľnú zdravotnú starostlivosť poskytuje len osobám starším ako 18 rokov. Liečebné pobyty uvedené na stránke www.kupeledudince.sk je možné objednať si len pre dospelú osobu staršiu ako 18 rokov. Do portfólia spoločnosti patrí liečebný dom Rubínliečebný dom Smaragd a od roku 2017 aj kúpeľný hotel Minerál. Vďaka nim si môže každý klient vybrať ubytovanie podľa svojich predstáv. Všetky tri zariadenia poskytujú komfortné ubytovanie a vysokú úroveň služieb. Spoločnosť neustále pracuje na ich obnove a modernizácii, aby bol pobyt v kúpeľoch čo najpríjemnejší.

Kúpalisko Dudinka

je letné termálne kúpalisko a nachádza sa zhruba 300 m od liečebných domov. Poskytne vám relax, letnú zábavu pri vode, ale pomôže i vášmu zdraviu.
Otváracie hodiny a cenník

Termálne kúpalisko Vadaš – Štúrovo /vzdialenosť od Vinice 62km/

Rekreačný komplex Vadaš Thermal svojou kapacitou nad 10-tisíc návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych. Na kúpalisku nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku, Lagúna s rozlohou 3800 m². Naše bazény sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130 m a jej výstupná teplota dosiahne 39 °C.

BAZÉNY:
Lagúna – bazén s umelým vlnobitím (3800 m2 • 5–155 cm • 27-29°C) Otvorené: 1.6 – 31. 8.
Plavecký bazén (50×21 m • 190-200 cm • 26-28°C)
Delfín (25×21 m • 70-120 cm • 30-32°C)
Hviezda (1350 m2 • 90-130 cm • 30-32°C)
Detský bazén (400 m2 • 20-60 cm • 32°C) Otvorené: 1.6 – 31. 8
Masážny bazén (20×20 m • 105 cm • 36°C)
Vonkajší sedací bazén (200 m2 • 105 cm • 36 °C)
Termálne kúpalisko II pri Dunaji (25×21 m • 80-170 cm • 32°C)

Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Otváracia doba

Ceny

BIOkúpalisko Krtko – Veľký Krtíš /vzdialenosť od Vinice 26km/

Prírodné bio kúpalisko Krtko je umiestnené priamo v meste Veľký Krtíš na juhu Stredného Slovenska. Je jedným z mála kúpalísk, kde v bazénoch chýba chlór a iné chemické prípravky. Namiesto toho na čistenie vody v bazénoch sa používa rastlinný biosystém, čo šetrí životné prostredie.
Otvorené: 10,00 – 19,00 hod
Vstupné :
Celodenné: Dospelý 3,50€, Deti,študenti,dôchodcovia a ZŤP 2,70 €
Deti do 3 rokov zdarma

Aquatermal Strehová a Kupko Dolná Strehová /vzdialenosť od Vinice 39km/

Medzi mestami Lučenec a Veľký Krtíš leží Wellness rezort AQUATERMAL, ktorého súčasťou je HOTEL AQUATERMAL ***, wellness a letné kúpalisko Kupko Strehová. Hotel Aquatermal *** ponúka nadštandardné služby, starostlivosť a je ideálnym miestom pre hostí, ktorí hľadajú relax, oddych a útočisko pred každodenným stresom a prácou. U nás chceme, aby ste zabudli na všetky povinnosti a užili si vaše voľné chvíle s priateľmi a rodinou. Špeciálne miesto majú u nás najmenší hostia – deti. Náš Baby friendly hotel ponúka priestranné rodinné izby, detský kútik, detské postieľky a detské jedlá. Vo wellness svete sa zase deti môžu vyšantiť v detskom bazéne s hríbikom. Počas letných mesiacov sa deti zabavia na priestrannom detskom ihrisku s preliezkami, hojdačkami a kolotočmi.

KUPKO vstupné

Dospelý12.00 €
Deti9.00 €

 
AQUATERMAL vstupné

Dospelý18.00 €
Deti12.00 €

 
WELLNESS & SPA vstupné

Dospelý30.00 €
Deti30.00 €

 
Viac tu: Kúpalisko Aquatermal Strehová – ceny a ponuky

Kúpalisko Novolandia – Rapovce /vzdialenosť od Vinice 62km/

Termálne kúpalisko Novolandia leží na juhu stredného Slovenska na okraji obce Rapovce, 5 km južne od mesta Lučenec. Geotermálna voda v kúpalisku vyviera z hĺbky 1501 metrov pri teplote s teplotou 38,1 stupňov Celzia. Svojím zložením pripomína morskú vodu a je vhodná na balneologické liečebné účely, ako aj inhaláciu. Priaznivo prispieva pri liečbe chorôb pohybového a obehového ústrojenstva, pri nervových a kožných chorobách, ale aj žalúdočných, črevných a chorôb dýchacích ciest. Voda má vysoký obsah minerálov a stopových prvkov, ktoré zlepšujú funkciu orgánov.

V areáli termálneho kúpaliska sú k dispozícii štyri bazény: sedací, detský z nereze, plavecký a relaxačný. Súčasťou areálu je 5 bufetov, Lobby bar, Beach bar a stánok so zmrzlinou.

Otváracie hodiny kúpaliska

Pondelok: sedací, detský a 1 veľký bazén12.00 – 19.00
Utorok – Piatok9.00 – 19.00
Sobota – Nedeľa, sviatok9.00 – 19.00
Večerné kúpanie19.30 – 22.30
Ranné plávanie6.00 – 8.30

 
Ceny

http://www.aquaparknovolandia.sk/-cennik

http://www.aquaparknovolandia.sk/-aquapark

Jazero Bánk HU /vzdialenosť od Vinice 45km/

V obci Bánk sa rozprestiera 7hektárové jazero, ktoré je priemerne 4m hlboké a veľmi populárne miesto na výlety a odpočinky. Na niektorých miestach však dosiahne hĺbku aj 6-7m. Jazero je predovšetkým vhodným pre rybárov, ale v letných mesiacoch sa môžete okúpať, opaľovať na organizovanej a veľmi populárnej pláži. Jazero sa dá príjemnou prechádzkou obísť dookola. Na brehu jazera nájdete modernú budovu Hotela Wellness s kvalitnými službami. V objatí hôr sa nachádzajúce jazero je v lete o niečo chladnejšie ako Balaton, kúpať sa je dovolené len na vyznačených miestach.

Pláž je otvorená pre návštevníkov od 1.júna do 31.augusta. Nájdete tu kabínky na prezlečenie a máte možnosť si prenajať vodné bicykle či člny. Cez zimu, keď voda jazera zamrzne, je možnosť korčuľovania sa.

Na amfiteátri pri jazere bývajú usporiadané koncerty, predstavenia či premietané filmy. Nájdete tu autentickú dedinskú krčmu, bufet s rýchlim občerstvením, potraviny aj hostinec. Veľký moderný Hotel Wellness ponúka ubytovanie s miestnymi špecialitami po celý rok. Relaxačné centrum a zábavný park ponúka rôzne vysoké a obtiažné lanové dráhy, môžete si zahrať tenis či badminton, deti čaká ihrisko a pieskovisko.


  ZÁŽITKY

Zážitkový park –Seholsziget élménypark Nőtincs HU /vzdialenosť od Vinice 53km/

Zážitkový park Seholsziget sa nachádza v malebnom prostredí v chotári Nőtincs v župe Nógrád Maďarsko – očakáva svojich návštevníkov na bezstarostnú relaxáciu, uprednostneným dôrazom na rodiny.

Programové možnosti:
Výlet v lese, cestička Madártan – Výlety pre materské školy a školské triedy – Rodinné výlety – Mini ZOO s možnosťou hladkania zvierat – Ihriská podľa vekových kategórii – Možnosti ubytovania – Detské tábory – Firemné usporiadania, skupinové tréningy – Poznávanie remesla kováčstvo – Jazdecké možnosti, záprahy – Cestovanie s lokomotívou – Lukostreľba – Ručné práce – Možnosti športovania – Pečenie v peci – Miesto pre sobáše a narodeniny
Jazdecká škola – Sólyomszem /sokolie oko/

Ceny: https://www.seszi.hu/ceny

Vláčik – Börzsönyi kisvasút Szob HU /vzdialenosť od Vinice 59km/

Prevádzka vláčika 2019:
– od 6. Apríla – do 31.Mája – v sobotu, nedeľu a sviatok
– od 1. Júna – do 31. Augusta – v piatok, sobotu, nedeľu a sviatok
– od 1. Septembra – do 27. Októbra v sobotu, nedeľu a sviatok
– Pracovné dni vláčiky nepremávajú. Na tieto dni je možné vláčik objednať.
Cestovný poriadok 2019
Ceny od 2018

Botanická záhrada a Zoo Nyírjes HU – Nyírjesi füves és vadaspark /vzdialenosť od Vinice 23km/

Botanická záhrada a ZOO
Botanická záhrada a ZOO

Otváracia doba

Piatok, Sobota, Nedeľa 10.00 – 17.00 hod

Ceny

Dospelý1200FT
Deti do 18 rokov800FT
Rodinná (dvaja dospelý a ich deti)3000FT / rodina