Vážení priaznivci Štiavnickej vínnej špacírky a dobrého vína, teší nás Vaša priazeň a nadšenie pre toto podujatie.

Tento ročník sme pre priestorové kapacity museli upraviť program na dva dni.
Hlavnou témou tohto ročníka budú francúzske odrody hrozna – pinot, sauvignon, chardonnay.

Piatok 11.11. začneme po francúzsky a v programe Cesta za vinárom sa vydáme do vinárstva Víno od Francúza. Toto mladé vinárstvo sa nachádza v dedine Devičie.

Sobotu 12.11. bude tradičná hlavná Špacírka v centre Banskej Štiavnice.

Veríme, že to bude opäť zaujímavé a Štiavnicu a dobré víno si vychutnáte tak ako po iné roky.
Špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice, malých producentov vína, pre ktorých je robenie vína neustálym hľadaním a objavovaním a „vajnšmekrov“, ktorí sa chcú niečo o tomto procese dozvedieť.
Špacírka ponúka jedinečnú možnosť, kde sa stretnete s množstvom zaujímavých vinárov na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné: v starých štôlňach schovaných za fasádami historických budov, klenbových pivniciach a uzavretých dvoroch. Užite si tak krásu a pohodu v najkrajšom meste na Slovensku.

Kúpte si lístok včas
Našim cieľom je kvalita, nie množstvo – to máme spoločné s vinármi. Preto, ale aj vzhľadom na limity priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov obmedzená.

Upozorňujeme tých ctených návštevníkov, ktorí sa k nám chystajú po prvý krát, že lístky sa obvykle rýchlo vypredajú. Teší aj mrzí nás to súčasne, ale lístky nie je možné rezervovať vopred.

Online predaj vstupeniek spúšťame na stránke stiavnicavino.sk 20.10.2022 o 18:00. Po vypredaní lístkov cez predpredaj nebude možné vstupenky získať na mieste.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!

Igor KUHN & Mičo BAHNA
organizátori

https://stiavnicavino.sk/